Ten (Sezon 1)[Tüm Kore Dizileri Listele]

Ten (Sezon 1) Ten (Sezon 1)

7 yıl önce işlenmiş bir cinayetin aynısı tekrar işlenince dava polis akademisinde profesör olan Yeo Ji Hun’a verilir. Yeni dedektif olan Memur Park ile birlikte cinayeti araştırmaya başlar ama bu cinayetin orijinal mi yoksa taklit mi olduğu bilinmemektir. Çünkü kısa bir süre önce polis teşkilatının veri arşivine sızılmış ve kapanmayan dosyalar afişe olmuştur.

Baek Dok Sa 24 yıllık bir polistir. “Zehirli Yılan” lakabıyla tanınan Baek Dok Sa davaları çok kısa sürede çözmesi ile meşhurdur.

Nam Ye Ri ise psikoloji eğitimi almış mesleğine yeni yeni alışan genç bir polistir.

Yeo Ji Hun ve yardımcısının peşinde olduğu “bant cinayeti” davasına tesadüfen Baek Dok Sa ve Nam Ye Ri de dahil olurlar. Dava sonuçlanır fakat bilgi sızılması bütün Koreye yayılmıştır. Bunun üzerine teşkilat “Özel Araştırma Birimi” kurulmasını ve eski olaylara benzer vakaların bu birimce araştırılmasını ister. Takım şefinin Yeo Ji Hun olmasını isteyen üstleri, üyeleri kendisinin seçebileceğini söylerler.

Yeo Ji Hun son aldığı davada çalıştığı meslektaşlarının en zor cinayetleri bile çözebileceğini fark ettiği için bu kişilerle takım kurar.

 

Ten (Sezon 1) Tanıtım Videosu

 

Dizi Künyesi

  • Adı : 텐 / Ten
  • Alternatif İsimleri : 특수사건전담반 TEN / Special Crimes Force TEN
  • Tür : Suç, Gizem, Gerilim
  • Kanal : OCN
  • Yönetmen : Lee Seung Young (이승영)
  • Senarist : Lee Jae Gon (이재곤), Nam Sang Wook (남상욱)

 

Ten (Sezon 1) Oyuncu Kadrosu 12 Kişi