Sarayın Rüzgarı 24. Bölüm Özeti[]

Sarayın Rüzgarı 24. Bölüm Özeti Sarayın Rüzgarı 24. Bölüm Özeti

Prens jeong son ihtiyarın sözlerinden etkilenir. Onun yazdıklarını inceler. İhtiyar ona Prensin hatalarından bahseder, tüccarların durumunu iyileştirmeden evvel görevi tüm halk için refah düzeyini yükseltmek olmalı der. Prenses hyee win adamı Kraliçenin ağabeyi goco kim’le bakan chouyol ormanda birlikte konuşurken gördüğünü anlatır. Prenses oğlu sekreter Keyoung çağırır.

Prensin annesi oğlunu görmeye gider, ona dikkatli olmasını söyler. Bugüne kadar iyi bir anne olamadığından bahseder. Ama bundan sonra hep güçlü olmasını ve asla pes etmemesini ister. Bunun üzerine Prens bundan böyle asla pısırık bir evlat gibi olmayacağım, seni hayal kırıklığına uğratmayacağım.

Song Yeong kızlara resim dersi verir. Ço bi Song Yeonga çizdiği resmi gösterir. Ona benzeyip benzemediğini sorar. Sonra da ondan bu resmi ona vermesini söyler. İki gün sonra da onunla köprüde buluşmak istediğini söylemesini ister. Song Yeong şaşkındır, tamam der.Oraya gelen arkadaşı resmi görünce ne kadar çok ressam lee choya benziyor der. Resmi lee cho ya verir mesajını söyler.

Dae Sou nun amcası ressam Lee Choyu genelev kızlarının yanına götürür.ve onların resmini çizmek üzere sahibiyle anlaşır. Çıkarlarken Katip Nung Young görürler. Onun hamallık yaptığından Dae Sou ya bahseder.

Prenses Hyee win Song Yeong yanına çağırtır. Onun yeteneğini duyduğundan bahseder ve himayesine almak istediğini söyler. Song yeong itiraz etmek istese de prenses kararını vermiştir. Tam çıkacakken Sekreter Keyoung gelir. Song Yeong onu hatırlar. Sekreterse annesinin onu neden çağırdığını merak eder. Prenses onunla Prens arasındaki bağı kullanacağını söyler. Keyoung Kraliçenin planlarından bahsederler, bunu nasıl bozacaklarını planlarlar.

Song Yeong Prensesle görüşmesi Prensese iletilir. Yardımcısı ileri geri konuşur. Onun hakkında ne düşüneceğine karar veremez dost mu düşman mı diye.Prens ihtiyarı tekrar görmeye gider, ondan aldığı metinleri generale ve yardımcısına gösterir. Onların düşüncesini sorar. Aynı fikirde olduğunu anlayınca da: Doğru fikrin peşinde koşanlar doğru şeyleri elde eder, der. Yardımcısı Soço’ya Katip Nung Young’u sorar. O da o günden sonra bir kere gördüğünü söyler, evini satıp aldığı parayı getirdiğini belirtir.

Dae Sou ve arkadaşları Katip Nung Young ararlar, sonunda yaşadığı yeri bulurlar. Katip çok kötü şartlarda yaşamaktadır ama halinden memnundur. Katibe gelişmelerden bahseder geri dönmesini isterler, kabul etmez. Prenses Hyee win Ana Kraliçeyi görmeye gider. Ağzını arar. Abisinin gelişini neden bildirmediğini sorar. Sonra da Prensi ortadan kaldırmak için bir planı olduğundan bahseder. Ama Kraliçe ona beklemesini söyler. Bu durum Prensesi kızdırsa da renk vermez. Onun planlarında yeri olmadığını anlar. Oradan çıkarken Bakanla karşılaşır. Bakan sorduğu sorulara cevap vermekte tereddüt edince o da bazı şeyleri bildiğini ima eder. Bakan hemen Kraliçeye iletir. Kraliçe onun çok kurnaz olduğunu ama onunda hakkından geleceğini söyler.

Prenses tamamen devre dışı bırakıldığını anlamıştır. Onların planlarını engellemek zorundadır çünkü bu plan kendilerine de zarar vermektedir. Oğluyla ne yapacaklarını konuşurlar.
Prens Jeong San ihtiyardan aldığı bilgiler doğrultusunda tarımla ilgili çalışmalar yapar yeni üretim tekniklerini çiftçilerle denerler. Prens kendini daha iyi hissetmektedir. Çobi Dae So ile buluşacağını düşünerek buluşma yerine gider ama orada Dae So yerine ressam Lee Çhon ile karşılaşır.

Dae Sou günlerdir uyuyamamaktadır. İhtiyarın sözleri hiç aklından çıkmamaktadır. İhtiyarı görmeye gider. O gün söylediklerinde ciddi olup olmadığını sorar. O da eğer efendini seviyorsan onun yanından ayrılma güvenliğini sağla der. Onu ilk gördüğünde ateşler içinde kalmış çığlık atan insanlar gördüğünü söyler. Dae Sou bu duyduklarını Katip Nung Younga anlatır. İhtiyarın söylediklerinde doğruluk payı olabileceğini söyler. Sonra Kraliçenin ağabeysini ve Şölen Bakanını birlikte gördüğünü bahseder. Bu kişileri izlemesini bulduğu bilgileri hemen iletmesini söyler. Şölen hazırlıkları devam etmektedir. Barutlar hazırlanır. Ressamlar sarayda şölene yetiştirilmek üzere resim çizerler. Bu resimler gelen konuklara verilecektir. Resimlerin çok olması nedeniyle kopyalama işlemlerinde hizmetçilerinde çalışılmasına karar verilir bu onlar için bir şanstır. Song Yeong kağıtları götürürken Prensle karşılaşır. Prens ona resimler için teşekkür eder. Ne yaptığını sorar. Hizmetçilerinde resim çizeceğinden bahseder. Prens onunla şakalaşır ve ondan hiç değişmemesini ister.
Dae Sou öğrendiklerini Katip Nung Younga iletir. Çoa cu kim barut imalatçısıyla konuşur. Barutu teslim alır. Tam o sırada Prens onu görür ve ne yaptığını sorar.

Yazan : Sibel ŞEN