Sarayın Rüzgarı 13. Bölüm Özeti[]

Sarayın Rüzgarı 13. Bölüm Özeti Sarayın Rüzgarı 13. Bölüm Özeti

Prens Jeongio Dae Su´nun getirdiği bilgilerle emrindeki askerleri bataklık bölgesine götürmeye karar verir. Onun bu konudaki kararlılığını gören Bakan Prense yardım teklifinde bulunur. Askerleriyle birlikte Prensin yanında yer alır. Hep birlikte Dae Su´nun tarif ettiği yere giderler. Fakat oraya vardıklarında hiçbir şey bulamazlar. Hainlerin askerleri onlar oraya gelmeden boşaltıp gitmiştir. Dae Su gördüklerinden emindir. Prense bunu tekrarlar. Prens etrafı incelediğinde ateşin yeni soğumak da olduğunu anlar. Hainleri elinden kaçırmıştır. Saraya eli boş olarak dönmüştür.

Kralın verdiği süreye az vakit kalmıştır. Prense komplo kuranlar Prensin bu sefer kurtulamayacağından emin bir şekilde sevinçlidirler. Prens ise Babasının muhafızlarını kurtarmak için yeni deliller aramaktadır. Eğer babasının muhafızlarının suikastın düzenlendiği tarih de Kralın yemeğinde olduğunu ispatlarsa hem kendi suçsuzluğunu kanıtlayacak hem de adamlarının. Ama yemeğe katılan askerleri vatan hainliğinden suçlanmamak için tanıklık yapmayı reddederler. Prens saraya dönerken köprüde çalışan işçileri, arasında saray ressamlarını görür. Bunların neden burada olduklarını yardımcısına sorar. Yardımcısı ise her olayın saray ressamlarınca çizildiğini anlatır. Bunun üzerine Prensin aklına böyle küçük bir olay bile resmediliyorsa Kralın verdiği yemeğinde resmedilmiş olacağı aklına gelir. Hemen saraya dönerek baş ressamdan Kralın verdiği yemeğin resimlerinin bulunmasını ister. Baş Ressam bunun mümkün olamayacağını yemeğin başka bir konak da verildiğini oradan resmin gelmesinin 2 gün süreceğini belirtir. Prens her resmin bir kopyası olduğunu hatırlatır. Kopyanın bulunmasını ister. Bütün ressamlar tüm aramalarına karşın kopyayı bulamaz.

Öte yandan Song Yeon Prense yardımcı olmak için sarayın Harita odasına girer. Buraya girmek aslında büyük bir suçtur ve saray muhafızlarına yakalanır. Onun Prense yakınlığını bilen Baş ressam onu serbest bırakır. Fakat yaptığının cezasız kalmaması içinde atölyede ki görevini bırakmasını ister. Seon yeon evine gider. Eşyaları atölyede kalmıştır. Ustası bütün gece atölyede resimleri aramaktan yorgun bir halde dönerken soog yeon eşyalarını görür. Onları alıp ona götürür ve sarayda olan son gelişmeleri aktarır. Yemekli resimden bahseder. Song yeon sevinçle o resimleri kendisinin resmettiğini anlatır. Durumu düzeltmek üzere Prensin yanına gider. Artık zaman dolmaktadır Kral suçlular hakkında hükmünü okuyacağı sırada Prens durdurur. Krala delil olarak resmi uzatır. Böylelikle babasının muhafızlarının suçsuzluğunu kanıtlar. Kral bu durum karşısında üzüntüye boğulur yalnız kalmak ister. Hainler ise şaşkındır. Prens ise artık Kralın önünde aklandığı için rahattır. Artık oda kendisine tuzak kuranları yakalamak için planlar yapar önce Adalet Bakanının peşine adamlarını takar. Bulduğu sonuç Onu bile şaşırtır. Çünkü Adalet Bakanıyla Halası işbirliği içindedir.

Yazan : Sibel ŞEN