Hong Gil Dong[]

Hong Gil Dong Hong Gil Dong

Notice: Undefined variable: reklam in /home/koredizileriftpuser/koredizileri.com/wp-content/themes/korev2/functions.php on line 145

Hon Gil Dong, bir bakanın gayri meşru oğludur. Küçük yaşta annesini kaybeden Hong Gil Dong, babası tarafından hiç bir zaman kabul edilmez. Bu nedenle çocukluğunu manastırda usta Hye Myung ile beraber geçirir. Babasının dikkatini çekebilmek için dövüş sporlarını öğrenir. Fakat babasının sevgisini kazanamayacağını farkeder ve vurdum duymaz, tembel ve kimse tarafından sevilmeyen birine dönüşür.

Diğer kahramanımız Heo Yi Nok, büyükbabası ile Çinden getirdikleri ilaçları satıp para kazanmaya çalışan neşeli, naif ve dikkatsiz bir kızdır.

Bir diğer kahramanımız olan Lee Chang Hwi ise tahtın gerçek varisidir. Fakat abisi o daha çocukken onu öldürmek istemiş ama Chang Hwi, dadısı tarafından Çin’e kaçırılmıştır. Yıllardır ölü olarak bilinen prens, yetişkin olduğunda yeniden tahtını almak için Koreye geri döner.

Hong Gil Dong’un bu umarsız serseri halleri başından geçen bir olaydan sonra tamamiyle değişecektir. Artık vurdum duymaz Hong Gil Dong’un yerini zenginden çalıp fakire veren kahraman Hong Gil Dong alacaktır.

Üç kahramanında hayat hikayesi ve kesişen yollarını anlatan Hong Gil Dong, sürükleyici bir kore dizisidir.

 

Dizi Künyesi

Adı : 쾌도 홍길동 / Hong Gil Dong
Alternatif isimleri : Sharp Blade Hong Gil Dong
Tür : Komedi, Romantik, Aksiyon, Dram
Bölüm : 24
Yıl : 2008
Kanal : KBS2
Yönetmen : Jeong-seop Lee
Senaryo : Hong Jung Eun, Hong Mi Ran
 

Hong Gil Dong Oyuncu Kadrosu 27 Kişi

 
 

Hong Gil Dong Ödülleri

2008 KBS Drama Awards: Ey iyi çift (Sung Yu Ri ve Kang Ji Hwan)
2008 KBS Drama Awards: En popüler aktör (Jang Geun Suk)
2008 KBS Drama Awards: En popüler aktrist (Sung Yu Ri)